Orzeł i Reszka to para gorzowskich muzyków: Magdalena Turłaj i Maurycy Kiebzak-Górski - szerzej znani jako byli lub obecni członkowie takich zespołów jak: UL/KR, Drekoty czy Żółte Kalendarze. We wspólnym projekcie jak to we wspólnym życiu - fajnie i eklektycznie. Wzajemne zrozumienie w studio i na scenie.
Orzeł i Reszka - bardzo pewna waluta.
Debiutancki album warszawskiej Ireny, to propozycja, która szczególnie powinna zainteresować fanów Interpolowych gitar i melancholii spod znaku Myslovitz. Na krążku znalazło się 11 premierowych piosenek plus kower przeboju Zdzisławy Sośnickiej „Aleja gwiazd”.
Drekoty konsekwentnie poruszają się poza jakąkolwiek systematyką gatunkową. Na płycie sąsiadują obok siebie utwory zahaczające o wysublimowany punk, rozstrojony jazz, anemiczny breakbeat, a nawet muzykę folkową czy współczesną.
Legendarny gorzowski spleen! Żółte Kalendarze to grupa złożona z czołowych postaci gorzowskiej sceny muzycznej. Jej członkowie współtworzyli m.in. takie formacje jak Kawałek Kulki, UL/KR, Wakacje czy Kamiński i Brożek. Obecnie zespół wydaje album "The Best Of Żółte Kalendarze", na którym zgodnie z tytułową deklaracją znalazły się najlepsze piosenki z kilku ostatnich lat.
Ponad 5 lat kazały nam czekać na drugą płytę. W lutym 2018 roku Drekoty wracają z albumem zatytułowanym “lub maszyna dzika trawa”. Na płycie usłyszymy m.in. Antoniego Gralaka, Kasię Kolbowską, Raphaela Rogińskiego, Pawła Szpurę i Mikołaja Trzaskę.
W 2013 roku Drekoty nawiązały współpracę z Leszkiem Biolikiem i wzięły udział w Koncercie Specjalnym Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu, a w 2014 roku występowały z Nowymi Sytuacjami. EPka "Nowe konstelacje" jest zapisem tego okresu, który tak silnie połączył Drekoty z twórczością Grzegorza Ciechowskiego. Mini album składa się z czterech utworów Republiki w autorskich wersjach oraz singlowego "Spokoju".