Nawrocki Folk Computer Band

 

Bio

Grzegorz Nawrocki to jeden z najciekawszych polskich piosenkopisarzy ostatnich dwóch dekad. Od zawsze związany z Trójmiastem. Od lat cieszy się zasłużoną estymą w kręgach rodzimej alternatywy. Ich zainteresowanie zdobył nagrywając z zespołem Ego psychodeliczno rockowy album „Światowid” (1997).

 

Poważną popularność i miejsce w panteonie twórców krajowej piosenki przyniosła Nawrockiemu jednak dopiero działalność w założonej przez niego grupie Kobiety. Już pierwszą płytą tej trójmiejskiej formacji udowadniał, że w wyrazisty sposób potrafi połączyć popową melodykę z niebanalną kompozycją i zgrabnie skrojonym polskim tekstem. Krytycy ochrzcili muzykę Kobiet mianem avant-popu. Każdy z dotychczasowych czterech albumów grupy przynosił piosenki o przebojowym potencjalne, nie do końca wykorzystanym przez krajowe media. Do najważniejszych singlowych dzieł Nawrockiego należą takie utwory jak „Marcello”, „Kaszubski szaman”, „Doskonalę tracę czas” czy pochodzące z ostatniej płyty „We Are the Mutants” i „Łajka”.

 

W 2013 roku muzyk powołał do życia swój nowy, tym razem solowy projekt Nawrocki Folk Computer Band, zwrócony ku akustycznym brzmieniom i klimatom z pogranicza mrocznego country i punk-bluesa. Sam autor mówi o swoich utworach, że są to "pieśni mentalnych niewolników". Pierwszy album pod szyldem Nawrocki Folk Computer Band ukazał się 18 października 2013. Płytę ponownie, jak w przypadku ostatniej płyty Kobiet, wydała wytwórnia Thin Man Records.

Skład:

 

Grzegorz Nawrocki - śpiew, gitara, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia
Pat Stawiński - bas, gitara, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia, wycie
Karol Pawłowski - perkusja, perkusjonalia

Dyskografia:

2013 - "Nawrocki Folk Computer Band"

Kontakt/booking:

info@thinman.pl

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl