Drekoty Nowe konstelacje (EP)

W 2013 roku Drekoty nawiązały współpracę z Leszkiem Biolikiem i wzięły udział w Koncercie Specjalnym Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu, a w 2014 roku występowały z Nowymi Sytuacjami. EPka "Nowe konstelacje" jest zapisem tego okresu, który tak silnie połączył Drekoty z twórczością Grzegorza Ciechowskiego. Mini album składa się z czterech utworów Republiki w autorskich wersjach oraz singlowego "Spokoju".

czytaj całość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1-3 dni
Artysta: Drekoty
Kod produktu: DRE001EP
Ocena: 0
Cena: 30,00 zł 30.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Drekoty "Nowe konstelacje"

PREMIERA: 4 WRZEŚNIA 2015


Lista utworów:

  1. Kombinat
  2. Fanatycy ognia
  3. Sam na linie
  4. Udajesz, że nie żyjesz
  5. Spokój

 


 

Od wydania debiutanckiej płyty Drekotów „Persentyna” miną wkrótce 3 lata. W tym czasie zespół nieustannie koncertował, zdołał zaliczyć zarówno małe, jak i duże festiwale, zagrał w najlepszych klubach w Polsce, a nawet wystąpił w Niemczech, Austrii i Turcji. W międzyczasie dzięki wielkiej pomocy i wsparciu Leszka Biolika, Drekoty wzięły także udział w unikalnej inicjatywie zorganizowanej przez Otwartą Scenę. W ramach wideosesji realizowanych przez tę fundację Drekoty zarejestrowały 3 utwory, a następnie wzięły udział w koncercie Kultura 2.0, który retransmitowany był m.in. w TVP Kultura. Później pojawiła się propozycja udziału w Koncercie Specjalnym Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu oraz wspólnych występów z Nowymi Sytuacjami. Współpraca z Leszkiem Biolikiem zaowocowała także nowym singlem zatytułowanym "Spokój", który swoją premierę miał w połowie 2014 roku i był nieśmiałą zapowiedzią nowego materiału zespołu.

EPka "Nowe konstelacje" jest zapisem tego okresu, który tak silnie połączył Drekoty z twórczością Grzegorza Ciechowskiego. Mini album składa się z czterech utworów Republiki w autorskich wersjach oraz singlowego "Spokoju".

A dlaczego "Nowe konstelacje"? Poza oczywistym skojarzeniem z "Nowymi sytuacjami", nazwa ta oddaje zmiany, jakie zaszły w tym czasie w samym zespole oraz to, ilu przychylnych i wspaniałych ludzi po drodze miał szczęście spotkać. Na tym zaledwie 5-ścieżkowym albumie pojawia się bowiem cały gwiazdozbiór osobowości: Natalia Pikuła, która wprowadziła Drekoty na nowy poziom, Nika, która brawurowo zaśpiewała w Kombinacie, Leszek Biolik wraz z ekipą Anthill Music Studio i Otwartej Sceny, chłopcy ze Studio AS One czy Kuba Łuka. EPki nie byłoby też wreszcie bez jej pomysłodawcy Maćka Pilarczyka, dzięki któremu Drekoty miały także zaszczyt wystąpić przed Nowymi Sytuacjami oraz Narodowego Centrum Kultury, który był partnerem toruńskiego koncertu, z którego pochodzą trzy utwory zawarte na tym wydawnictwie.

Dane techniczne

CD kartonowa koperta w wycięciem
MP3/FLAC do kupienia na http://drekoty.thinman.pl/album/nowe-konstelacje

Produkty powiązane

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl