Płyny

 

Bio

Formacja Płyny powstała latem 2004 roku z inicjatywy śpiewającego gitarzysty Igora Spolski oraz basisty Szymona Tarkowskiego. Na początku zespół funkcjonował jako duet, później jednak rozrósł się do rozmiarów kwintetu i nagrał trzy długogrające płyty oraz zagrał setki koncertów w różnych klubach Warszawy i nie tylko.

 

Muzyka Płynów to jedyna w swoim rodzaju mieszanka dźwięków z różnych stron świata. Jest tutaj odrobina miejskiego folku prosto z Warszawy, afrykańskich rytmów, karaibskich brzmień i dużo klimatu śródziemnomorskich plaż. Wszystko to wzbogacone niezwykle melodyjnymi partiami wokalnymi, często dwugłosowymi a nawet trójgłosowymi. Nie można zapomnieć też o wyjątkowych tekstach zespołu, w inteligentny sposób wykorzystujących zabawy słowne i nietypowe skojarzenia. Opowiadają one o podróżach po świecie a także o życiu współczesnych mieszczan we współczesnym mieście, takim jak np. Warszawa.

 

Płyny starają się jednak przede wszystkim generować z siebie pozytywną energię - w końcu grają to, co lubią i lubią to, co grają!

Skład:

 

Igor Spolski - śpiew, gitara, ukulele, dobro
Szymon Tarkowski - śpiew, bas
Ola Bilińska - śpiew, przeszkadzajki
Michał „Blaskacz” Lamża - instrumenty klawiszowe, ukulele
Andrzej „Kwiatek” Kwiatkowski - perkusja, akordeon

Dyskografia:

2007 - "Płyny"
2008 - "Rzeszów - St. Tropez"
2012 - "Vacatunes"

Kontakt/booking:

Szymon - tel. 600 168 696, szymektarkowski@wp.pl

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl