Zamiast walca Straussa, Muzyka Końca Lata
Zamiast walca Straussa, Muzyka Końca Lata

Mazowiecka grupa przygotowała własną oprawę muzyczną do kultowego filmu Andrzeja Kondratiuka. W pierwotnej wersji obrazu przygodom dwójki zwycięzców loterii pieniężnej (w tych rolach nieodżałowani Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz) towarzyszył fragment walca z operetki „Wiedeńska krew” Johanna Straussa. 

Muzyka Końca Lata stworzyła nowysoundtrack złożony z 20 tematów muzycznych inspirowanych poszczególnymi scenami. Motywy są mieszanką big bitu, surf rocka i gitarowej psychodelii. O pracy nad muzyką opowiada lider zespołu Bartosz Chmielewski. -  Komponowanie do „Wniebowziętych” było ekscytujące, ale też niebezpieczne, bo to jeden z moich ulubionych filmów.  Bałem się, że grając do niego przez wiele godzin na próbach, nieco go zajeździmy i straci trochę swojego czaru, ale tak się nie stało. Za każdym razem śmialiśmy się, gdy Arkaszka i Lutek dzielili się forsą, za każdym razem łapało wzruszenie, gdy Maklakiewicz wypowiadał słynną frazę, że człowiek od czasu do czasu musi sobie polatać. Okazało się, że „Wniebowziętych” można oglądać non stop bez znużenia.

>>>Trailer „Wniebowziętych” z nową ścieżką dźwiękową

Premierowe wykonanie muzyki do filmu „Wniebowzięci” miało miejsce w 2018 roku na Festiwalu Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim, skąd pochodził patron wydarzenia, jak i MKL.

>>>Relacja video z występu na Festiwalu Himilsbacha

Obecnie Muzyka Końca Lata przygotowuje się do pokazów filmu „Wniebowzięci” z muzyką na żywo. Zainteresowanych takim występem prosimy o kontakt z zespołem za pośrednictwem FB - https://www.facebook.com/muzykakoncalata/

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl