Wczasy Zawody (LP)

Winylowa edycja 180g na transparentnym czerwonym oraz klasycznym czarnym krążku. Zawiera wkładkę z tekstami oraz plakat.

"Zawody" to słowo klucz - płyta opowiada o zawodnikach codzienności, ich marzeniach, obawach, uczuciach, stosunku do pracy zawodowej, o ich zawodach życiowych i miłosnych, a także o zawodach sportowych, w których się nie wygrywa.

czytaj całość
Dostępność: brak towaru
Artysta: Wczasy
Kod produktu: TMR043LP-B
Ocena: 5
Cena: 95,00 zł 95.00

ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Wczasy "Zawody"

PREMIERA: 26 KWIETNIA 2019

EDYCJA NA TRANSPARENTNYM CZERWONYM ORAZ KLASYCZNYM CZARNYM 180g WINYLU. ZAWIERA WKŁADKĘ Z TEKSTAMI ORAZ PLAKAT

NAKŁAD WYPRZEDANY

 

Lista utworów:

Strona A:

  1. Prince i Bowie
  2. Jesteś najlepszy
  3. Dzisiaj jeszcze tańczę
  4. Zawody
  5. Ryszard

 

Strona B:

  1. Weź mnie
  2. Smutne disco
  3. Ciągle sam
  4. Kąpiel
  5. Nowy świat

 


 

"Zawody" to słowo klucz - płyta opowiada o zawodnikach codzienności, ich marzeniach, obawach, uczuciach, stosunku do pracy zawodowej, o ich zawodach życiowych i miłosnych, a także o zawodach sportowych, w których się nie wygrywa. Na debiucie Wczasów można usłyszeć echa polskiej zimnej fali w stylu Lecha Janerki, Variété i Siekiery, ale również przebojowy synth-pop/new romantic inspirowany latami 80. - Kapitanem Nemo, wczesnym Kombi czy Rezerwatem. Jest również synth-punk spod znaku Super Girl and Romantic Boys oraz nerw jak na debiucie Cool Kids of Death. Całość trudno jednoznacznie określić, ale spróbujmy. Wczasy to oksymoron - gitarowy synth-pop-punk, nieoczywiste połączenie chwytliwego popu i treściwej alternatywy, z mocnymi tekstami po polsku. Teksty są szczere do bólu, dosadne i realistyczne, choć momentami również romantyczne i liryczne. Chwilami Wczasy balansują na granicy żartu i powagi, ponieważ muzycy wyznają zasadę, że nie warto brać życia i siebie samych zbyt serio.

Michał Kupicz, który odpowiada za miks i mastering płyty wypowiadał się o niej tak: "Ekstra ta płyta będzie. Wczoraj zacząłem grać w Mario Odyssey i jest coś w tej płycie takiego, że pozornie jest sporo zabawnych rzeczy, ale jednak ma to swój ciężar. Tak jak Mario - wygląda, że dla dzieci, ale kur** ciężko czasami, jak nie można przeskoczyć pułapki dziesiąty raz."

Dane techniczne

LP (winyl) 180g winyl, wkładka z tekstami, plakat

Produkty powiązane

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl